Alkışlar Volkan Demirel’e

bencede

New member
7.7 ve 7.6’la büyük hasar alan 10 vilayetimizden biri olan Hatay’da teknik yönetici olarak vazife yapan Volkan Demirel sarsıntı daha sonrası bir yardım daveti yapmıştı.

‘YARDIM EDİN’
Demirel dün sabah Instagram hesabından bir canlı yayın yaparak “Burada herkes perişan. Hatay perişan. Herkes can çekişiyor. Buraya lütfen ambulans yardımı yapılsın. Hatay kentinde durumlar epey makus. Yardım edin, insanlara ulaşamıyoruz. Kim gelecekse gelsin artık. Kimseye ulaşamıyoruz. Biz kendi imkanlarımızla fazla bir şey yapamıyoruz” dedi.

‘ELİNİZDE NE KADAR İMKAN var ise HEPSİNİ GÖNDERMENİZİ İSTİYORUM’
Demirel Türk halkına seslenirken “Ne kadar imkan var ise, hepsini göndermenizi istiyorum. Yalnızca Hatay değil, etraf vilayetlerde de durum birebir. Allah isteği için yardım edin” sözlerini kullandı. Tecrübeli teknik adam konuşmasının sonuna gerçek gözyaşlarına boğuldu ve yayını sonlandırdı.

ORGANİZE ETTİ

Demirel, gözyaşları ortasında yaptığı yardım talebiyle bölgedeki durum açısından farkındalık yaratılmasında başrol oynamıştı. Genç teknik adam birinci gün ailesiyle birlikte İstanbul’a dönmek yerine Hatay’da kaldı. Yardımları organize ederken grubu da Hatayspor tesislerinde bir ortaya topladı. Daima yardım davetlerini bir dahaleyen Volkan Demirel önderliğinde Hatayspor oyuncuları ve teknik grup dün gece saatlerinde İstanbul’a geldi.

BÜYÜK ÇABA VERDİ

Soma’da yıllar evvel yaşanan maden faciasında futbol dünyasını harekete geçirip madenci ailelerine büyük takviyelerde bulunan Demirel, bu defa de sarsıntı felaketinde gönülleri bir defa daha fethetti.

SOMA’DA NE YAPMIŞTI?

13 Mayıs 2014’te 301 madencinin hayatını yitirdiği Soma Maden Faciası’nda kredi borcunu ödeyemeyen madenci ailelerinin borçları, o periyot Fenerbahçe kalesini koruyan Volkan Demirel tarafınca ödenmişti.

FENERBAHÇE’DEN ‘KAPTAN’ PAYLAŞIMI

Hatayspor bugün akşam saatlerinde İstanbul’a geldi. Uzun yıllar Fenerbahçe’nin kalesini koruyup, kaptanlığını yapan ve Sarı-Lacivertliler’in efsanesi olan Volkan Demirel için Kanarya da bir paylaşım yaptı

Fenerbahçe, Volkan hocanın, İstanbul Havalimanı’ndaki manzarasını paylaşarak, “Hatay’ımızın sesi oldun, çaban hepimize umut oldu ve olmaya devam ediyor Kaptan” sözlerine yer verdi. Bu paylaşım kısa müddette büyük ilgi gördü.

ATSU TEDAVİ ALTINDA

Hatayspor’da evvelki gün futbolculardan Burak Öksüz ve Bertuğ Yıldırım ile Atletik Performans Antrenörü Murat Bel enkazın altından kurtarıldı. Dün sabah ise 24 saatten çok enkaz altında bekleyen Christian Atsu da enkazdan yaralı olarak kurtarıldı. Uzun süren arama kurtarma çalışmalarının akabinde canlı olarak ulaşılan oyuncunun enkazdan yaralı olarak çıkarıldığı ve hastaneye gdolayıldüğü söz edildi. Tedavisi devam eden Atsu’yla ilgili Hatayspor oyuncunun ailesine bilgilendirmeler yapıyor.