Dr.-Ing. Walther Pelzer – Yönetim Kurulu Üyesi

Bakec

New member

Özgeçmiş

Dr.-Ing. Walther Pelzer, 1 Ocak 2018’den beri DLR Yönetim Kurulu üyesidir ve Bonn merkezli DLR’de Alman Uzay Ajansı’ndan sorumludur.

1967 doğumlu Walther Pelzer, Aachen’deki Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule’de (RWTH) makine mühendisliği okudu ve ardından Fraunhofer Üretim Teknolojisi Enstitüsü’nde “Stratejik teknoloji potansiyelini belirleme ve kullanma metodolojisi” konusunda doktorasını yaptı. 1999’dan 2002’ye kadar Pelzer, Frankfurt am Main ve Hanau’daki Degussa AG’de ve Washington’daki (ABD) FERRO Corp.’ta yatırım ve değer yaratma yönetimi, strateji ve teknoloji kontrolü alanlarında çeşitli görevler üstlendi. 2005’ten 2008’e kadar, Walther Pelzer Zürih, St. Gallen ve Boston’da yarı zamanlı MBA yaptı. 2002’den 2007’ye kadar Avusturya ve ABD’de otomotiv yan sanayi (Formula 1’e spor arabalardan) ve havacılık endüstrisinde genel müdür olarak çalıştı.

2007’de Pelzer, Düsseldorf’ta Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti Yenilik, Bilim ve Araştırma Bakanlığı’nın Araştırma ve Teknoloji departmanına geçti. Sorumluluk alanı arasında biyoteknoloji, enerji ve iklim araştırmaları, hareketlilik ve lojistik, patentler, yeni şirket girişimleri, Jülich’teki araştırma merkezi ve DLR yer alıyordu. Pelzer, 2008’den beri AVR GmbH proje grubunun başkanıdır ve AVR deneysel reaktörünün ve ilgili yakıt elemanlarının sökülmesi ve bertaraf edilmesinden ve ayrıca yakıt elemanlarının ABD’ye iadesi için eyalet hükümeti temsilcisinden sorumludur. 2015’ten beri Walther Pelzer departman yönetiminin daimi temsilcisidir.

Walther Pelzer, denge puan kartı, teknoloji yönetimi, teknoloji platformlarına dayalı yenilikler ve ABD’deki yan kuruluşlarla çalışma konularında üniversitelerde çeşitli konuk dersler ve seminerler vermiştir.

DLR’deki Alman Uzay Ajansı, Alman uzay programını Alman hükümeti adına ulusal, Avrupa ve uluslararası düzeyde tasarlamak ve uygulamaktan sorumludur. Ulusal uzay programına ek olarak, Avrupa Uzay Ajansı ESA’ya ve Avrupa Meteorolojik Uyduları Kullanma Örgütü’ne (EUMETSAT) Almanya’nın katkıları da buna dahildir. Ana müşteri Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı’dır.