Eski Galatasaraylı Gökhan Zan, Hatay’da göz yaşlarıyla yardım talep etti!

bencede

New member
Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 büyüklüğündeki zelzelenin en yıkıcı tesir bıraktığı Hatay’dan makûs haberler gelmeye devam ediyor. Hatayspor’da futbolcu Christian Atsu ve sportif yönetici Taner Savut’a ulaşılamazken, her geçen dakika panik artıyor.

‘Herkes perişan, Allah isteği için yardım edin’
Sabah saatlerinde Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel toplumsal medya hesabından açtığı canlı yayında göz yaşlarına hakim olamamış ve “Ne kadar imkan var ise, hepsini göndermenizi istiyorum. Herkes perişan. Yalnızca Hatay değil, etraf vilayetlerde de durum tıpkı. Allah isteği için yardım edin” davetinde bulunmuştu.

‘Hatay geneli felaket vaziyette’
Demirel’in eşi Zeynep Sever Demirel de, “Burda durumlar fazlaca makûs. Enkaz altında olan tanıdıklarımız, arkadaşlarımız var. Hatay geneli felaket vaziyette. Bir an evvel yardım gelmesi lazım buraya” tabirlerini kullanmış ve o da kıssasına ağlamıştı.

Kentten gelen imajlar de durumun vehametini ortaya koyarken son açıklama bir öteki ünlü sima Gökhan Zan’dan geldi. Futbolculuk mesleğinde Beşiktaş ve Galatasaray formaları giyen, son olarak da Hatayspor’da yardımcı antrenörlük yapan Gökhan Zan bakılırsavinden ayrılmasına karşın Hatay’daydı.

‘Ne olur sesimiz olun, yalvarıyorum!’

Zan da toplumsal medya hesabından yayın açıp, “Allah’ım yardım. Hatay bitti. Yalvarıyorum sesimizi duyun. Herkes kendi imkanlarıyla kurtulmaya çalışıyor. İnternet yok, su yok, yardım yok, kimse yok. Hatay terkedilmiş, ne olur sesimizi duyurun, ne olur sesimiz olun, yalvarıyorum. Yaşlı bir teyzenin bana seslenişi kulağımda kaldı. Yavrum ne olur yardım et diyordu. Şarjım epey azalıyor. Kimse yok burada. Hatay için sesimizi duyurun” kelamlarıyla yardım istedi.