Eski sevgilisini alıkoyup darp etmişti: Şiddet faili erkeğe 16 yıl mahpus istemi

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
Olay, geçen yıl ekim ayında merkez Osmangazi ilçesi Kültürpark’taki bir cümbüş merkezinde meydana geldi. Cümbüş merkezine bir arkadaşıyla giden Burcu Can Eşmen’in yanına, hakkında uzaklaştırma sonucu bulunan eski erkek arkadaşı Emre Özer geldi. Özer, Eşmen’i kalabalığın içinden zorla çıkartıp, kapının önünde bekleyen Ozan B.’nin kullandığı aracın art koltuğuna bindirerek uzaklaştı. O anlar güvenlik kameraları tarafınca da kaydedildi.

Emre Özer tarafınca araçta darp edilen Eşmen’i, aracın kırmızı ışıkta durması kararı yardım çığlıklarını duyan vatandaşlar kurtarıp hastaneye götürdü. Olay daha sonrası yakalanan Özer, tutuklanırken şoför ise özgür bırakıldı. Soruşturma daha sonrası 8’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde, Emre Özer ile Ozan B. hakkında ‘Cebir, tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılmak’ ve ‘hakaret’ kabahatlerinden dava açıldı.

Emre Özer

‘ARABADAN İNMEYİ KENDİSİ İSTEDİ’

Aralık ayında tahliye edilen Emre Özer, son duruşmada da daha evvelki tabirini yinelayarak suçlamaları kabul etmedi. Özer, Burcu Eşmen ile 2,5 yıllık bağlantıları olduğunu, evlenmeği düşündüğünü, maddi yardımlarda bulunduğunu, kendisine ziyan vermediğini ve Eşmen’in trafik ışıklarında otomobilden inmek istediğini dediğini tez etti.

Ozan B. de “Olay tarihinde cep harçlığı çıkarmak için, kelam konusu cümbüş merkezindeki müşterileri talepleri halinde gidecekleri yere bırakırdım. Karşılığında da cüzi bir ölçü bahşiş alıyordum. Olay tarihinde tesisin müdürü bana müşterileri konutuna bırakmamı söylemiş oldu. Ben de daha evvel kendisini tanımadığım ve isimlerini daha sonradan öğrendiğim Emre Bey’in aracı ile Emre Beyefendi ve Burcu Hanım’ı meskenlerine götürmek üzere araca bindim. Olay yerinde vale olarak ben vardım. Ben olmasaydım, öbür bir vale arkadaşım arabayı kullanacaktı. Suçlamaları kabul etmiyorum” diyerek eski savunmasını tekrar etti.

Burcu Can Eşmen

Burcu Can Eşmen’in avukatı Cansu Zeytinoğlu ise duruşmada şikayetlerinin devam ettiğini söyleyerek sanıkların cezalandırılmasını talep etti. Davaya müdahil olan Aile Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı avukatı da şikayetlerinin devam ettiğini ve sanıkların üst huduttan cezalandırılmasını istedi.

ŞİDDET FAİLİNE 16 YILA KADAR MAHPUS TALEBİ

Duruşmada mütalaasını veren savcı, kamera imgeleri ve şahit beyanlarından hatasının sabit görüldüğü Emre Özer’in, ‘Cebir, tehdit yahut hile kullanarak kişiyi hürriyetinden mahrum kılmak’ ve ‘hakaret’ hatalarından 4 yıldan 16 yıla kadar, Ozan B.’nin ise 4 yıldan 14 yıla kadar mahpus ile cezalandırılmasını istedi.

Savcının mütalaasının akabinde son kelamı sorulan Emre Özer, aleyhe olan konuları kabul etmediğini söylerken, Ozan B., “Pişmanım, olayın buraya geleceğini bilmiyordum” dedi. Taraf avukatları, mütalaaya karşı savunmalarını hazırlamak üzere mahkemeden müddet talep etti. Mahkeme heyeti, duruşmayı karar verilmek üzere ileri bir tarihe erteledi.