Gaziosmanpaşa Belediyesi’nden amatör spor kulüplerine takviye

bencede

New member
İSTANBUL, (DHA)- Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren 21 amatör spor kulübüne toplamda 210 bin lira dayanakta bulundu.

Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ‘Ferdi Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım’ merasimine Belediye Lideri Hasan Tahsin Usta’nın yanı sıra ilçede faaliyet gösteren spor kulüplerinin yöneticileri, antrenörler ve sportmenler katıldı. Programda, tekvando, karate, fitness, muay thai, badminton, kick boks, boks branşlarında faaliyet gösteren 21 amatör spor kulübüne toplamda 210 bin lira nakdi takviye sağlandı.

USTA: ATLETLERİMİZİ YÜREKTEN KUTLUYORUM

Programda konuşan Lider Usta, yerli ve ulusal atletleri tebrik ederek, “Onların yolu açık olsun, bahtı açık olsun diyorum ve sonuna kadar maddi, manevi olarak her vakit yanlarında olacağımızı tabir etmek istiyorum. Bilhassa Sayın Cumhurbaşkanımızın gençlere verdiği dayanağın yanında spora ve atlete verdiği dayanak takdire şayandır. İnşallah biz de onu tamamlayacak çalışmaları süratli bir biçimde bütün çabamızla yerine getirmeye devam ediyoruz. Ben, her birinize başka ayrı teşekkür ediyorum. Muvaffakiyetlerinizin daim olmasını diliyorum” dedi.
Sportmen Sümeyye Kavak, 10 yıldır karate ile ilgilendiğini belirterek, “İnsanlar, spor yaptığımızda okulumuzun etkileneceğini düşünüyorlar. Fakat hem geniş arkadaş etrafımız var birebir vakitte derslerimize katkısı oluyor. Belediyemizin yardımları ve bize gösterdikleri her türlü dayanaktan dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Belediyelerin nakdi yardımlarının kulüpler açısından hayli kıymetli olduğunu lisana getiren karate antrenörü Ahmet Kızılkaya, “Bu yardımlar bilhassa kendi açımızdan düşündüğümüz vakit baya bir ehemmiyet taşıyor. Belediye liderimiz Hasan Tahsin Usta’ya maddi katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Takviyelerinin devamını bekliyoruz” tabirlerini kullandı.