HDP Genel Merkezi önünde ‘çelenk’ gerginliği

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
Çocuklarının terör örgütü PKK tarafınca zorla dağa kaçırıldığı teziyle 976 gündür evlat nöbeti tutan 3 aile, Ankara’daki HDP Genel Merkezi önüne giderek “Evlatlarımızı HDP’den istiyoruz” yazılı siyah çelenk bıraktı.

Çelenk bıraktıktan daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan baba Celil Bekdaş, “Buraya gelme niçinim HDP Diyarbakır’dan kaçtı, kapattı orayı. Benim oğlum 15 yaşında hastaydı. Burada herkese sesleniyorum 9 yaşındaki, 8 yaşındaki çocuğun dağda ne işi var? Pekala bizim evlatlarımız nerede, bilmiyoruz. Benim ne gündüzüm, ne gecem ne bayramım var. HDP her vakit Kürtleri kandırdı” dedi.

“BENİ HİÇBİR GÜÇ BURAYA GETİRMEDİ”

Evlatlarından haber alamadıklarını belirten baba Bekdaş, “Ben burada Türk’üm, Diyarbakır’da Kürt’üm, Trabzon’da Laz’ım. Evladım gelene kadar bu işin peşini bırakmam. Beni hiç bir güç buraya getirmedi, yanan ciğerim buraya getirdi. Ben, Amerikan uşağı değilim, ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. HDP’ye söylüyorum, kendine gel, evladımı getir bana.” sözlerini kullandı.

Evlat nöbetindeki babalar Celil Bekdaş, Süleyman Aydın ve Nihat Aydın, HDP Genel Merkezi önüne gelen HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran’a da reaksiyon gösterdi.

HDP’LİLER ÇELENGİ KIRMAYA ÇALIŞTI

Milletvekili Başaran ve HDP’lilerin evlat nöbetindeki babaların bıraktığı siyah çelengi kırmaya ve yazıyı yırtmaya çalışması üzerine gerginlik yaşandı. Evlat nöbetindeki babalar HDP’lileri durdurmak isteyince olaya polis takımları müdahale etti. HDP Genel Merkezi önünde ağır güvenlik tedbiri alan polis gruplarının ortaya girmesiyle yaşanan gerginlik bitmiş oldu.