İstanbul’da 80 bin kişilik iftar! Uzunluğu 2 kilometreyi buldu

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
Üsküdar Belediyesi 80 bin kişinin iştirakiyle iftar programı düzenledi. Üsküdar’da 2 kilometrelik alanın trafiğe kapatılarak oluşturulan iftara 80 bin kişi kadar iştirak gerçekleşti. Harem kıyı yolunda kurulan iftara İstanbul’un çeşitli ilçelerinden, vilayet haricinden ve yurt haricinden katılan vatandaşlar ağır ilgi gösterdi. Vatandaşlar İstanbul Boğazı ve İstanbul’un simgelerinden olan Kız Kulesi görünümü eşliğinde oruç açtı. 2 kilometrelik iftar sofrası dron ile görüntülendi. Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen iftar programında vatandaşları selamlayarak açıklamalarda bulundu.

İKİ KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA İFTAR SOFRASI

İftar öncesi açıklamalarda bulunan Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen, “50 bin dedik ancak şu anda 75, 80 bini bulduk. Sahiden harika bir akşam. Ramazan’ın Kadir Gecesi’nin ruhuna uygun. Maşallah, rahmet iklimini, huzur iklimini, sevgi iklimini burada doyasıya yaşıyoruz.

Allah’a sonsuz şükür ediyoruz, hamdediyoruz. Mükemmel bir tablo. Bugün burada yalnızca Üsküdar’dan değil, yalnızca İstanbul’dan değil, Anadolu’dan, yurt haricinden beşerler akın akın geldiler. Hepsine teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.

Üsküdar’ın bu harika manziçinde, tarihi Yarımada karşımızda ve Salacak kıyısında yediden yetmiş yediye bayanıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla zenginiyle, yoksuluyla harika bir akşam yaşıyoruz. Muhakkak ki vatandaşlarımız, hemşehrilerimiz hayli özlemiş. Kovid ötürüsıyla iki yıl orta verdik maalesef bu biçimde toplu iftar programlarına.

Kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün de hava hoş, ortam hoş, vakit hoş. Allah kabul etsin. Bu vesileyle bütün vatandaşlarımızın Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum.

Bu hoş gece kardeşliğe, barışa, sevgiye, huzura rahmete, rahmete vesile olsun. her insanın gecesini kutluyorum. İyi geceler diliyorum” tabirlerini kullandı.