Mübariz Mansimov: Sedat Peker’in söylemiş olduği her şey doğrudur

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
Sedat Peker’in geçtiğimiz yıl yayınladığı görüntülerde Yalıkavak Marina hakkındaki savların akabinde eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ile Fethullah Gülen’e gittikleri ortaya çıkan iş insanı Mübariz Mansimov, Azerbaycan’da bir YouTube kanalında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Mansimov, “Sedat Peker’in söylemiş olduği her şey doğrudur” dedi.

KRT’nin haberine bakılırsa; Mansimov, “Dikkat ederseniz söylemiş olduklerinin hepsi hakikat çıktı. hiç bir kelamı palavra değildi. Sedat Peker son vakit içinderda çıkıp bir şeyler sav ediyor. Bu argümanların gerçek olduğunu biz biliyoruz.” tabirlerini kullandı.

PEKER’LE HİÇ YÜZ YÜZE GELMEDİM

Mansimov, Peker için ‘milliyetçidir’ dedi ve övgüyle bahsetti. ‘Peker ile hiç görüştünüz mü?’ sorusuna Mansimov, “Ben hiç yüz yüze gelmedim. Ben milliyetçiyim, Sedat Peker de miliiyetçidir. Peker’i herkes istediği üzere bakılırsabilir. Biri mafya nazaranbilir, başkası öbür türlü gorebilir.” karşılığını verdi.

Kumpasla cezaevine atıldığını argüman eden Mansimov o periyotta Sedat Peker’in kendisine yardım eli uzattığını belirterek, “Hapisteyken bana avukat gönderdi. Daha tutukluluğumun 15. günü filandı. Avukatı bana, ‘Reis yapabileceğimiz bir şey var mı?’ diye soruyor. Yapabileceğimiz bir şey var ise yanındayız, onu seviyoruz’ dedi. Allah razı olsun hiç bir şeye gereksinimim yoktu.” tabirlerini kullandı.

Önceden Peker’in kendisine haber göndererek, “Seni öldürmek istiyorlar” bildirisini ilettiğini söylemiş oldu. Mansimov, cezaveinden çıktıktan daha sonra da Peker ile bir kez telefonda görüştüğünü belirtti, “geçmiş olsun” diye aradığını söylemiş oldu.

MANSİMOV, MAHPUS CEZASI ALMIŞTI

Mübariz Mansimov, “Fetullah Gülen’e Mehmet Ağar ile birlikte ve onun isteği üzerine gittim. Yoksa Ağar da biliyor, orada FETÖ ile kavgamı. Gülen’e hiç bir vakit sempatim olmadı” dedi. Mübariz Mansimov “FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım” cürmünden verilen 5 yıl mahpus cezası almıştı.