Türkiye’nin gündemine oturmuştu! Falakacı kargocuya istenen ceza muhakkak oldu

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
Skandal olay, Melikgazi ilçesi, Mimsin Şirintepe Mahallesi’nde meydana geldi. Bir kargo şirketinde çalışan evli ve 2 çocuk babası Erkan T., maddi durumu düzgün olmayan bayanları meskenine çağırarak, gözlerini uyku bandı, ayaklarını kelepçe ve eşarpla bağlayıp falakaya yatırdı.

Erkan T., falakaya yatırdığı bayanlardan ‘güzel’ dediklerine 500 TL, ‘çirkin’ dediklerine ise 250 TL ödeme yaptı. Erkan T., falaka imajlarını de kayıt altına aldı. Erkan T. öbür bayanlara da çektiği görüntüleri gönderdi.Benzer teklifte bulunduğu N.K. isimli bayanın savcılığa cürüm duyurusunda bulunması üzerine Erkan T. gözaltına alındı.

‘GÖRÜNTÜLER İSTEK İLE ÇEKİLDİ’

Erkan T. emniyetteki sözünde, “10 yıldır evliyim. Cep telefonu ile kayıt altına alınan imgeler bayanların isteği ile çekildi. Bayanların isimlerini hatırlamıyorum. Bayanlarla toplumsal medya üzerinden tanışmıştım. Bu imgeler çekildiğinde meskende kimse yoktu. Hiç kimseye zorla bir şey yapmadım. İmajlardaki bayanlara para verdim. Bu görüntüleri çekerek, internet fenomeni ve para kazanmak istiyordum. Lakin çektiğim imgeler toplumsal medyada uygunsuz görüldüğü için yüklenmedi. daha sonrasında görüntüler telefonumda duruyordu. Bu hadisede bayanların isteği olduğu için hata olabileceğini düşünmedim” sözlerini kullandı.

EŞİ ŞİKAYETÇİ OLMADI

Soruşturma kapsamında Erkan T.’nin eşi H.T.’nin tabirine başvuruldu. H.T. sözünde “Erkan T. ile 10 yıllık evliyiz, iki çocuğumuz var. İmajlarda ayağı eşarpla bağlanarak, falakaya yatırılan bireylerden birisi benim. Eşim, vakit zaman beni falakaya yatırdı. Ben de mesken huzurumun bozulmaması için Erkan’ın, bu isteğini kabul etmek zorunda kaldım. İmajların ortaya çıkmasıyla başka bayanları gördüm. Öbür bayanlardan hiç haberim yoktu. İmajlardaki bayanların kim olduğunu bilmiyorum. O bayanlardan ve falakanın konutumda yapıldığından haberim yok. Eşim Erkan T.’den şikayetçi değilim” dedi. Öteki bayanlar ise şikayet için müracaatta bulunmadı. Erkan T. çıkarıldığı mahkemece isimli denetim önlemi ile salıverildi.

KAMU DAVASI AÇILDI

Soruşturma kapmasında Erkan T. hakkında eşi H.T.’ye aksiyonları niçiniyle ‘eşe karşı eziyet çektirme’ cürmünden 2 yıldan 5 yıla kadar, ‘müstehcenlik’ kabahatinden da 1 yıldan 4 yıla kadar mahpus cezası istemiyle Kayseri 15’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
Erkan T. hakkında başka bayanlara aksiyonlarından dolayı yürütülen soruşturmanın da sürdüğü bildirildi.