Uçakta büyük panik: Yolcuların telefonuna gelen fotoğraf uçuşu iptal ettirdi

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
AnadoluJet’in Tel Aviv – İstanbul seferini yapacak olan TK-7709 sefer sayılı 165 yolculu uçağında büyük panik yaşandı. Yolculardan kimilerinin telefonuna farklı havayolu şirketine ilişkin bir uçağın kaza fotoğrafı ileti olarak atıldı.

GÜVENLİK niçinİYLE UÇUŞ İPTAL OLDU

Yolcular durumu kabin grubuna söylemiş oldu. Kaptan pilot, Ben Gurion Havalimanı Hava Trafik Denetim Kulesiyle irtibata geçerek durumu bildirdi. Uçak, güvenlik niçiniyle park yerine geri döndü. Uçağa güvenlik güçleri geldi. Emniyet güçlerinin uçak içerisindeki denetimlerinin devam ettiği aktarıldı.

Konuyla ilgili twitter hesabından paylaşım yapan Ahmet Şık, ”İsrail/TelAviv-Türkiye/İstanbul seferini yapacak olan Anadolu Jet’e ilişkin TK 7709 kuyruk numaralı uçak, Ben Gurion Havalimanı’ndan kalkışından evvel uçaktaki kimi yolcuların cep telefonuna uçak kazası fotoğrafları gönderilmesi üzerine havalimanı yetkilileri uçuşu erteledi ” dedi.

İsrail/TelAviv-Türkiye/İstanbul seferini yapacak olan Anadolu Jet'e ait TK 7709 kuyruk numaralı uçak, Ben Gurion Havalimanı'ndan kalkışından önce uçaktaki bazı yolcuların cep telefonuna uçak kazası fotoğrafları gönderilmesi üzerine havalimanı yetkilileri uçuşu erteledi. pic.twitter.com/iviaCzO8XK

— ahmet şık (@sahmetsahmet) May 10, 2022