Ankara’da darbedilen Dr. Ebru Ergin Bakar: Her yere vurdu beni

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Yenimahalle Semt Polikliniği’nde, sıhhatte şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi.

Feray Y. isimli bir şahıs, Nöroloji Uzmanı Dr. Ebru Ergin Bakar’a ilaç yazdırmak istedi. Dr. Bakar, rapor olmadan ilacı yazamayacağını söylemiş oldu.

BAŞI MASAYA VURULDU, BOĞAZINA OTURULDU

Feray Y. de raporu olduğunu ve konuta gidip alacağını söyleyerek odadan çıktıktan kısa müddet daha sonra geri dönüp Bakar’a saldırdı.

Dr. Bakar, hastası tarafınca başı masaya ve duvara vurularak, çabucak sonrasında üzerine oturularak darbedildi. Hastane işçisi tarafınca kurtarılan Dr. Bakar, çalıştığı hastanede tedaviye alındı.

“BANA BUNU SİSTEMATİK BİR BİÇİMDE YAPTI”

Hastanede tedavisi devam eden Dr. Ebru Ergin Bakar, sıhhat durumunun düzgün olduğunu belirterek şu açıklamalarda bulundu:

“Saldırgan bana bunu sistematik bir biçimde yaptı. O denli ‘Öfkeyle vurayım, saçını çekeyim’ olayı değil bu. Aslında tartışmanın çıkabilecek kıymetli bir konusu da yoktu ki içeride aslına bakarsan güvenlik vardı. Daha evvelde de bize girişi hiç yapılmamış bir hastaydı. Psikiyatri ilacı yazdırmak istedi. Hastaya gerekli açıklamaları yaptım; lakin daha sonra bana ‘Psikiyatri raporum var’ dedi fakat raporu yanında yoktu. Ben de raporu getirmesini istedim. Akabinde eşiyle birlikte raporunu getirmek için odadan çıktılar. O ortada da içerideki güvenlik dışarı çıktı. Bu da güvenliğin dışarı çıkmasını fırsat bilip içeri girip, beni darbetti.”

“MASAYA, DUVARA HER YERE VURDU BENİ”

Atak niçiniyle önemli baş travması yaşadığını anlatan Bakar, “Masaya, duvara her yere vurdu beni. 5 dakika boyunca saldırdı. Üzerime oturdu ve beni boğmaya çalıştı. Nefes alamadım. Nefes alamadığım için ölüyordum aslına bakarsan. hanımı üzerimden kaldırdılar. Yüzümün, karnımın üzerine farklı başka oturup durdu. Güvenlikleri çağırdıktan daha sonra da beni tehdit etti.” diye konuştu.

Olayın akabinde Dr. Bakar ile Feray Y.’nin, hastane polisine birbirlerinden şikayetçi oldukları öğrenildi. Hekim ve hastanın, soruşturma kapsamında savcılıkta söz vereceği açıklandı.

BAKAN KOCA AÇIKLAMA YAPTI

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca da olayla ilgili Twitter’daki hesabından yaptığı açıklamada, “Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde nörolog bir arkadaşımız, bakılırsavinin gereği bir davranışı üzerine insanlık dışı şiddete maruz kalmıştır. Sıhhat hizmeti verenleri koruyacak yasal düzenlemeler yakın. Şiddet hatalılarını gözümüz uzun müddetler görmeyecek. Yerleri mahpustur.” demişti.