Birleşik Krallık'ta Muhafazakar Parti milletvekillerine şantaj yapmaya yönelik gizemli cinsel komplo

Sessiz Bekçi

New member
Muhafazakar milletvekili William Wragg, dün gece 'The Times'a, eşcinsel flört uygulamasında tanıştığı bir adama parlamento grubundaki meslektaşlarının telefon numaralarını veren kişinin kendisi olduğunu itiraf etti. Geçtiğimiz günlerde bir yabancıdan aldıkları cinsel teşvik çağrıları nedeniyle milletvekilleri arasında alarm yayılmıştı.

Wragg, “zayıflığımla başkalarına zarar verdiğim için çok utandığımı” ifade etti. Grindr uygulamasında 'Charlie' veya 'Abi' adlarını kullanan bir kişiyle olan ilişkisi, ilk konuşmalardan çıplak görüntüler alışverişine, olası şantajlardan o kadar “korkmaya” ve muhatabı olarak ona diğer milletvekillerinin telefon numaralarını vermeye kadar ilerledi. talep edilen.

Avam Kamarası Dışişleri komitesi başkanı milletvekili Alicia Kearns, Financial Times'a “bunun arkasında düşman bir yabancı devletin olduğuna neredeyse ikna olduğunu” söyledi. Geçtiğimiz hafta Hükümet, büyük bir casusluk dalgasının parçası olarak, Çin Cumhuriyeti'nin ajan olduğu iddia edilen kişilerin parlamenterlerle bağlantıları konusunda uyardı.

Şu anda Leicestershire bölgesindeki polis, çağrıları “kötü niyetli iletişim” yasası kapsamında olası suçlar olarak araştırıyor. 'The Times'a göre bir düzine Muhafazakar milletvekili ve bir siyasi gazeteci çağrıları almış olmalı. Bazıları bunları hemen reddetti, ancak ikisinin çıplaklık içeren fotoğraf alışverişinde bulunduğu bildirildi.

Olan bitene dair söylentilerin yayıldığı birkaç günün ardından Çarşamba gecesi bir grup milletvekili bir sohbet gerçekleştirdi. Wragg'ın cinselliği konusunda açık olmasının olup bitenlerle bağlantılı olduğu sonucuna vardılar. Times onu aradı ve Manchester'ın bir parçası olan Hazel Grove'un milletvekili, onun ne yaptığını kabul etti.

Acı veda

«Eşyalarımı tehlikeye attılar ve beni yalnız bırakmıyorlardı. Bana insanları sordular. Size bazı rakamları verdim, hepsini değil. Ona durmasını söyledim. Milletvekili gazeteye “Beni manipüle etti ve şimdi ben de başkalarına zarar verdim” dedi. Daha sonra fotoğraf alışverişinde bulunduktan sonra buluşacaklarını ancak buluşmadıklarını açıkladı. Şantaj yapmak için ele geçirilen bilgileri elde eden şüpheli, kendisine şu anda çalışmayan bir WhatsApp telefon ağı numarası verdi.

William Wragg, 2015 yılında, 29 yaşındayken, Büyük Manchester ortalamasından daha zengin bir seçim bölgesinde, bir Liberal Demokrat'ı koltuğundan ederek milletvekili seçildi. Tarih alanında iyi notlarla lisans diploması aldı ve her zaman yaşadığı kasabada okulda öğretmen olarak çalıştı. Mortgage kredisi depozitosu için para biriktirmek üzere ailesiyle birlikte yaşamaya döndüğünde ün kazandı.

Kamu Yönetimi ve Anayasa İşleri Komisyonu'nun başkanı ve hükümet görevlerinde bulunmayan milletvekilleri için toplantılar ve oylamalar düzenleyen 1922 Komitesi'nin başkan yardımcısıdır. Kendisi partisinin elinde olsa bile Hükümeti denetleyen milletvekillerinin sıkı savunucusudur.

Boris Johnson ve Liz Truss'un istifası çağrısında öncüydü. Aynı zamanda radikal bir Brexit'in destekçisiydi ve Kovid salgını sırasında karantinayı eleştirdi. Muhtemelen sonbaharda yapılacak bir sonraki seçimlerde aday olmayacaklarını açıklayan 66 muhafazakar milletvekilinden biri. Aralarında Wragg'ın da bulunduğu üçte biri Parlamento'da on yıldan az süre geçirdi.