ByLock kullanıcısı FETÖ sanığı eski polise 6 yıl 3 ay mahpus

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
ByLock kullanıcısı olduğu belirlenen, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) sanığı F.C’nin davasının Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmasına, meslekten ihraç edilen tutuksuz sanık ve avukatı katıldı.

Duruşmada temel hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, F.C’nin ByLock kullandığının belirlendiğini, data inceleme raporuna nazaran, FETÖ’nün mahrem yapılanmasında yer alan ve her şeyi ile örgüte teslim olan fakat yöneticilik vasfı olmayan manasına gelen “SAY” kodu ile derecelendirildiğini ve örgütün emniyet mahrem imamları ile HTS irtibat kaydının tespit edildiğini belirtti.

‘BYLOCK TESPİTİNİ KABUL ETMİYORUM’

Savcı, sanığın örgütün sohbet toplantılarına katıldığını ve hakkında somut, dengeli şahit beyan ve teşhislerinin bulunduğunu aktararak F.C’nin “silahlı terör örgütüne üye olma” kabahatinden cezalandırılmasını istedi.

Sanık F.C, savunmasında, mütalaayı kabul etmediğini söylemiş oldu.

FETÖ üyesi olmadığını ileri süren sanık, “Örgütün mahrem yapılanmasıyla bir kontağım yoktur. Hakkımdaki ByLock tespitini kabul etmiyorum. Beraatime karar verilmesini talep ediyorum.” sözlerini kullandı.

Mahkeme heyeti, “silahlı terör örgütüne üye olma” hatasından 6 yıl 3 ay mahpus cezasına çarptırdığı sanığın mevcut halinin devamına karar verdi.