Dijital bayan pazarlamacısı, NFT üzerinden kız arkadaş satıyor

bencede

New member
Kristina ve eşi Martin, Bull Market Gilfriends isimli bir marka kurarak NFT satışı yapmaya başladı.,

Çift, platform üzerinden satışa çıkardıkları ‘kız arkadaşlarla’ yeni bir tartışmaya niye oldu.

Bayan portrelerinden oluşan ve elle çizilmiş 2 bin 500 ‘kız arkadaş’ portresi, NFT satış platformu OpenSea aracılığıyla şimdiden yaklaşık 1 milyon dolar kâr elde etti.

“BEĞENİRSENİZ SATIN ALIRSINIZ”

‘Kadın almak ve satmak’ temasını işleyen bu teşebbüs tenkitlere husus olsa da Bull Market Girlfriends, koleksiyonlarının bayan portresinin ‘uzun sanatsal tarihinden ilham aldığını’ savunuyor:

“BU BİR SANAT PROJESİ”

Indy100’e açıklamalarda bulunan koleksiyonun çizeri Kristina, “Ben, başka hoş bayanların portrelerini çizen bir hanımım. Bunu ofansif bulanlar kendi öfkeleriyle yaşamak zorunda, koleksiyonu etkilemiyor.” tabirlerini kullandı ve Bull Market Girlfriends’in ‘sektördeki en yüksek bayan oranlarından birine sahip olduğunu’ söylemiş oldu.

10-15 BİN DOLARA SATMAYI HEDEFLİYOR

Bull Market Girlfriends, koleksiyonun hazırlanma sürecinde Lindsay Lohan da dahil olmak üzere gerçek bayanlardan ilham aldı ve onlarla resmi mukaveleler imzaladı. Indy100’e konuşan ‘Jake’ takma isimli bir kız arkadaş sahibi ise, ‘kız arkadaş’ profilini 400 dolar üzere bir maliyetle aldığını ve 10-15 bin dolara satmayı hedeflediğini deklare etti.

Kendini ‘dijital bayan pazarlamacısı’ olarak ilan eden adam, başlangıçta ‘kendi özel kız arkadaşına sahip olma’ fikrine ilgi duyduğunu ve satın aldığı NFT’nin çıktısını alarak çalışma odasına astığını söylemiş oldu.NFT kız arkadaşlarının ‘garip bir konsept’ olduğunu söyleyen Jake ayrıyeten, “Kızımı istiyorsan ödeme yapmak zorundasın” dedi.

“BENİ TERK ETMEYECEK”

NFT dünyasının ona ‘fantezisini canlandırmak’ için yeni bir güç verdiğini söyleyen Jake, “Beni terk etmeyecek ve bu rahatlatıcı bir his. Mutlaka birkaç kız daha kazanabileceğimi ve yanlış bir şey yapmayacağımı hissediyorum: Bir kız arkadaşın en hoş dijital temsiline tam manasıyla sahip olabileceğinizi bilmek hoş bir his ve siz onu elinizde tutmak istediğiniz sürece o büsbütün sizin olacak.” açıklamasında bulundu.

“TOKSİK DAVRANIŞLARA YOL AÇABİLİR”

Davranış bilimci Clarissa Silva’ya nazaran ise, bu bir ‘yalnızlık salgınının göstergesi’ olabilir.

Bu çeşit satışlar yoluyla yerleşen kültürün ‘gerçek dünyada potansiyel olarak toksik davranışlara yol açabileceğini’ söyleyen Silva, “Sentetik bir refakatçi, kimileri için süreksiz rahatlık ve uygun bir seçenek sağlayabilirken, kimileri için ise gerçeği bulanıklaştırabilir, insanlarda kullanılan davranış kalıplarına dönüşebilecek inançlı olmayan uygulamaları teşvik edebilir ve gelecekteki partneriniz için gerçekçi olmayan beklentiler yaratabilir.” tabirlerini kullandı.