Emniyet şeridindeki servis aracına çarpıp kaçtılar

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
Kaza, saat 01.00 sıralarında TEM Otoyolu Dudullu mevkiinde meydana geldi. Argümana göre, çok süratli olduğu belirtilen ve ortasında 3 kişinin olduğu öğrenilen 41 AHC 946 plakalı lüks cip, arıza yaptığı için emniyet şeridinde bekleyen Muzaffer Özbek‘in kullandığı 34 LDE 919 plakalı minibüse arttan çarparak takla attı. Park halindeki minibüs çarpmanın tesiriyle yaklaşık 200 metre sürüklenerek bariyerlere saplandı. Kaza kararı iki araçta da hasar meydana geldi. Kazanın akabinde cipte bulunan 3 kişi, kendi imkanlarıyla araçtan çıkarak yolun karşısına geçip, bir kamyonetle kaçtı. İhbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye takımları sevk edildi. Kazaya karışan araçlar çekicilerle olay yerinden kaldırıldı.

Kaza sırasında minibüste bulunan Muzaffer Özbek, yaşananları “Arıza yapınca aracı emniyet şeridine çektim. Otomobilin ortasında otururken bir otomobilin havalandığını ve indiğini gördüm. Öteki bir şey görmedim. Ben inene kadar arkadaş geldi. Arkadaşım 3 kişinin araçtan inip karşı şeride geçtiğini ve kamyonetle kaçtığını görmüş” diyerek anlattı.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.