Erzincan’da, diyaliz hastası paletli ambulansla hastaneye ulaştırıldı

Bilgin

Global Mod
Global Mod
Erzincan’ın Çayırlı ilçesine bağlı Ozanlı köyünde, kar niçiniyle hastaneye ve diyalize gidemeyen Hüseyin Candan, 112’yi arayarak yardım istedi.

112 Acil takımları, köy yolunun kapalı olması ve dik yokuşlar niçiniyle köye paletli ambulans ile ulaştı.

İlçe merkezine yaklaşık 12 kilometre olan köye ulaşan gruplar, Hüseyin Candan’ı paletli ambulansa alarak hastaneye götürdü. Tedavisi biten diyaliz hastası, yinedan alındığı ikametine bırakıldı.

“DEVLETİMİZ SAĞ OLSUN, VAR OLSUN”

Diyaliz hastası Hüseyin Candan’ın eşi Gülperi Candan, sıhhat takımlarına teşekkür ederek “Yollarımız kapalıydı. Allah razı olsun. Geldiler, Çayırlı’ya diyalize götürdüler. Devletimiz sağ olsun, var olsun.” dedi.

“ALLAH DEVLETE VERSİN, DEVLETTE KÖYLÜYE VERSİN”

Ozanlı köyü muhtarı Hüseyin Kazım Düzgün ise, 112’yi arayarak diyaliz hastası için yardım istediklerini belirterek “Öncelikle yollarımız kapalıydı. 112’yi aradım sabahtan devlet baba yollarımızı çabucak açtı. Diyaliz hastamız vardı ve ivedilikle hastaneye gitmemiz lazımdı. Köyümüz Çayırlı’dan 11 kilometre uzaklıkta. Yollarda sıradan kar, kış, kıyamettir. Devlet baba sağ olsun çabucak yardıma koştu. Allah devlete versin, devlette köylüye versin.” dedi.

Tedavisi yapılan Hüseyin Candan, ”Sağ olsunlar gruplar geldiler beni aldılar. Diyalizimi oldum artık de beni geri gdolayıyorlar. Hocalarımız âlâ, hemşirelerimiz güzel, hekimlerimiz âlâ. Allah devlete zeval vermesin.” sözlerin kullandı.

“VESİLE OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK MEMNUN OLDUK”

Çayırlı Entegre İlçe Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Akkaya ise, “İki tane diyaliz hastamız vardı. Birisi merkezdeydi birisi de köyde. Ozanlı köyünde Hüseyin Candan isimli vatandaşımız diyalizine gelemediği için devletimizin tahsis etmiş olduğu paletli ambulansla, bize ihbar gelince, ilçe merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunan Ozanlı köyüne gidip hastamızı alıp geldik. Hastamızın diyaliz hizmetinin aksamadan yürümesini temin ettik. Buna vesile olduğumuz için hayli memnun olduk. Biz bu vesileyle, bu hava kaidelerinde paletli ambulansımızı yalnızca diyaliz hastaları için değil, gereksinim olduğunda meskende bakım hastalarında da verimli bir biçimde kullanmaktayız. Gerekiyorsa, epey hassas olduğumuz korona hastalarında yerinde test almak için ambulanslarla ve sıhhat gruplarıyla gitmekteyiz. hiç bir aksamamız olmuyor. Devletimiz, Sıhhat Bakanlığımız, Sıhhat Müdürlüğümüz her türlü dayanağı, her türlü imkânı, her türlü donanımı bizlere sağlıyor. Biz bu türlü hastalarımıza verimli hizmet etmiş olmaktan dolayı, eksiğimiz olmadan hizmet etmiş olmaktan dolayı fazlaca memnunuz.” sözlerine yer verdi.