Eşini ölümcül biçimde darp eden erkek özgür bırakıldı

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
Olay, geçen pazar günü İstanbul’un Sultangazi ilçesinde meydana geldi. Esra Bozkurt, evli olduğu Zafer Bozkurt tarafınca akına uğradı ve ölümcül biçimde darp edildi. Gürültüleri duyan komşuları çabucak polis ve sıhhat takımlarına haber verdi. Meskene gelen sıhhat takımları, darp edilen hanımı Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’ne kaldırdı. Zafer Bozkurt ise, polis takımları tarafınca gözaltına alındı. Hastanede 3 gün tedavi goren Esra Bozkurt, dün taburcu edilirken Zafer Bozkurt, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan Bozkurt, isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı.

‘GÖZÜMÜ AÇTIĞIMDA HASTANEDEYDİM’

Yaşadığı olayı anlatan Esra Bozkurt, “Eşimle geçen sene Sivas’ta tanıştık ve akabinde evlendik. İki aylık bebeğimiz var. Doğum yaptıktan daha sonra eşim kıskançlık krizlerine girmeye başladı. Giysi stilime karışıyordu. Tayt giydiğim için tartışmalar çıkarıyordu. ‘Benim yanımda giyin, ancak dışarda giyinme’ diyordu. En son şiddete uğradığımda işten geldi, bir şeyler anlatmaya başladı. daha sonra markete gitti geldi, birden bana saldırdı. hiç bir şey hatırlamıyorum. Gözümü açtığımda hastanedeydim” diye konuştu.

‘ŞİKAYETÇİ OLURUM DİYE HASTANEYE GÖTÜRMEDİ’

Yaklaşık 2 aydır şiddete maruz kaldığını belirten Bozkurt, “Aslında birinci şiddeti doğum yaptıktan daha sonrasında gördüm, burnumu kanattı. Dövdükten daha sonra, ‘Sinirden vurdum’ diyordu. Birinci dövdüğü gece beni hastaneye götürmedi, şikayet ederim diye korkuyordu. Sabah nefes almakta zorlandığımı görür görmez, hastaneye götürdü. Darp raporu istedim, ‘Bir şeyiniz yok’ dediler, vermediler” sözlerini kullandı.

‘KADINLARI BU TÜRLÜ MAKÛS ADAMLARDAN KORUSUNLAR’

Evliliği boyunca tehdit edildiğini söyleyen Bozkurt, “Anneni ve babanı öldüreceğim’ diyordu. Bayanları bu biçimde berbat adamlardan korusunlar. Mevt derecesine getirdi. Artık ‘İyi ki ölmemişim’ diyorum. Maddi ve manevi dayanak istiyorum” dedi.

‘EN AĞIR CEZAYI ALMASINI İSTİYORUZ’

Esra Bozkurt’un ablası ise Beğenilen Bayat, “Şiddet gebeyken başladı. Çocuk doğduktan daha sonra birkaç kere darp etti. daha sonra da geçen pazar günü kardeşimi öldürmek için dövüyor. Başına sert cisimlerle vuruyor. Kafatası çatlıyor. Biz bu kişinin tutuklanmasını, en ağır cezayı almasını istiyoruz. Kız kardeşimin boşanmasını istiyorum. Ayrıyeten bir de bebek var ortada” diye konuştu.

‘ÖLDÜRMEK İÇİN DÖVÜYOR’

Kız kardeşinin sayıkladığını belirten Bayat, “Biz yardım istiyoruz. Zira şu anda kız kardeşim korkuyor muhakkak belgisiz sayıklıyor, ‘Buraya gelecek mi korkuyorum’ formunda. Daima onu ailesiyle ve kendisiyle tehdit etmiş. ‘Aileni öldürürüm seni öldürürüm’ biçiminde sözlerle istismar ediyor. Kıskançlıktan ötürü tabi. Zira kendisi ondan en az 23 yaş büyük. Giyindiğinde ya da makyaj yaptığında ‘Sen oburu için süsleniyorsun. Bir yere mi gideceksin? Beni mi terk edeceksin?’ formundaki mazeretlerle büyük arbedeler çıkarıyor. Zira kendisi yaşlı lakin kız kardeşim yeni doğum yapmış, nereye gidebilir. Kızın psikolojisini bozuyor bu türlü kelamlarıyla. Fizikî şiddet epey büyük buraya ambulansla geliyor. Eşi inkar ediyor esasen kendini duvara vurdu diyor. Öldürmek için dövüyor” formunda konuştu.