Fenerbahçe’de sarsıntı seferberliği

bencede

New member
Kahramanmaraş merkezli sarsıntı felaketinin akabinde Fenerbahçe Kulübü, yardım materyalleri için seferberlik başlatmıştı. Anadolu yakasında yaşayan; ezeli rakip, ebedi dost Galatasaray ve Beşiktaşlı taraftarlar da Sarı-Lacivertliler üzere muhtaçlık materyallerini Ülker Stadı’ndaki merkeze getirdi. Gelen yardımlar kolilendi. Bunlara ek olarak Fenerium’un stoklarından battaniye, kazak, atkı, bere üzere kışlık materyaller de paketlendi ve tırlara yüklendi. Genel sekreter Burak Çağlan Kızılhan, yöneticiler Fethi Pekin, Mustafa Kemal Danabaş, Özgür Özaktaç ve Can Gebetaş çalışmaları takip etmek için hazır bekledi.

750 kolilik Fenerbahçe’nin birinci yardım tırı, dün sabah zelzelenin merkez üssü olan Kahramanmaraş Pazarcık’a gerçek yola çıktı. Kulüpten yapılan açıklamada, “Bir kere daha Türkiyemiz’e başsağlığı, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar, zelzele bölgelerindeki tüm arama-kurtarma gruplarına güç ve kuvvet diliyoruz” denildi. Bu ortada Ülker Stadı’nda yardım gereçlerinin toplanmasına devam ediliyor. Tırlar yüklendikçe bir daha afet bölgesine gidecek.

VALENCIA’DAN DEPREMZEDELER İÇİN ALIŞVERİŞ

Enner Valencia, yaşanan afetin akabinde Instagram profilindeki fotoğrafına Türk bayrağı koymuştu. Ekvadorlu yıldız dün de sarsıntıdan etkilenen insanlara yardım etmek için harekete geçti.

Valencia, bir marketten şişme yatak, çadır ve besin gereçleri satın aldı. Bu sırada fotoğrafı çekilen deneyimli oyuncunun materyalleri afet bölgesine ulaştıracağı öğrenildi.

ALTAY BAYINDIR: BİRLİKTE OLMALIYIZ

Sarı-Lacivertliler’in kaptanı Altay Bayındır, stattaki yardım merkezindeki çalışmalara dayanak veren isimler içindeydı.

Milli file bekçisi yaptığı açıklamada, “Çok acı bir durumla karşı karşıyayız. Volkan ağabeyin (Demirel) görüntüsünü izledim, kendimi epey berbat hissettim. O hisleri yaşayan anlar. Bizler dışarıdan takip ediyoruz. Tanıdığımız beşerler orada, göçük altından çıkanlar oldu. bu biçimde durumlarda ülke olarak, millet olarak bir arada olmamız gerekiyor. Yardımlar toplanıyor. Ufak bir yardımımız olsa memnun edici. Tüm topluluğumuzu buraya davet ediyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

BİR DAYANAK DE LINCOLN’DEN

Yaşanan afete, Fenerbahçe’nin Brezilyalı yıldızı da kayıtsız kalmadı.

Depremden kurtulan bir babayla küçük çocuğunun fotoğrafını paylaşan Lincoln, “Hepimiz depremzedelere dayanak olmalıyız. Aile olarak, zelzelede konutu yıkılan çocuklu bir aileyi her şey geride kalana kadar konuk etmek isteriz. Yetkililer bizimle irtibata geçebilirler. İstanbul’a getirilecek ailenin tüm otel masraflarını karşılamaya hazırım” daveti yaptı.

WILLIAN ARAO: HERKES SEFERBER

Willian Arao, zelzele felaketiyle ilgili Brezilya basınına konuşarak, “Eşi görülmemiş bir trajedi yaşandı. Türk halkı epeyce vatansever. Herkes yardım etmeye, afetten etkilenenlere bir biçimde hizmet vermeye çalışıyor. Bunun için seferber oldular” dedi.

Sarı-Lacivertliler’in Brezilyalı oyuncusu Willian Arao, Türkiye’de yaşanan sarsıntı felaketini ülke basınına anlattı. Deneyimli futbolcu, “Bu duruma yıkıcı bir biçimde şahit oluyoruz. Eşi görülmemiş bir trajedi yaşandı. Türk halkı hayli vatansever. Herkes yardım etmeye, afetten etkilenenlere bir biçimde hizmet vermeye çalışıyor. Bunun için seferber oldular” sözlerini kullandı.

‘O gün stattaydılar’

Arao, hava kaidelerine dikkat çekerek, “Ne yazık ki hava durumu, insanlara yardımcı olmuyor. Ülkenin birtakım bölgelerinde kar var ve hava hayli soğuk. Şu anda büyük bir yas var” diye konuştu. Brezilyalı yıldız, “Biz İstanbul’dayız ve zelzelesi hissetmedik. Ne olduğunu öğrendikten daha sonrasında Brezilya’daki ailemle konuştum ve onlara uygun olduğuma dair garanti verdim. Kardeşlerime, babama her şeyin yolunda olduğunu söylemiş oldum. Lakin birkaç hafta evvel Gaziantep deplasmanında maç oynadık. Muhtemelen zelzeleden etkilenen insanların birden fazla o gün stattaydı” dedi.

‘Acılarını görüyorsunuz’

Willian Arao, kadro ve kulüp ortasındaki atmosfere değinerek, “Oyuncular, kulübümüzde çalışanlar, işçi… her insanın sarsıntıdan etkilenen arkadaşları, tanıdıkları var. Onların telaşlarını ve acılarını görüyorsunuz. Bu epeyce üzücü” diyerek kelamlarını tamamladı.