İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ’14 Mart’ göndermesi

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı’na ait toplumsal medya hesabından bir ileti paylaştı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın hekimleri maksat alarak “Varsın giderlerse gitsinler” diyerek yaptığı konuşmaya gönderme yapan İmamoğlu, şu tabirleri kullandı:

“hiç bir yere gitmeyecekler. Bu ülkede, uygun şartlarda ve memnun biçimde çalışacaklar. Her şartta bizler için özveriyle bakılırsav yapan sıhhat çalışanlarımızın #14MartTıpBayramı kutlu olsun.”

Hiçbir yere gitmeyecekler.

Bu ülkede, iyi koşullarda ve mutlu şekilde çalışacaklar. Her koşulda bizler için özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarımızın #14MartTıpBayramı
kutlu olsun. pic.twitter.com/FxQk4AMJvd

— Ekrem İmamoğlu (@ekrem_imamoglu) March 14, 2022

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ

Erdoğan, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde şu sözleri kullanmıştı:

“Doktorlar az para aldığı için ayrılıyorlar, kıymetli kardeşlerim samimi konuşuyorum dost acı söyler ancak gerçeği söyler bu hastaneleri inşa eden biziz. Bu tabipleri okutan yetiştiren bu devlet değil mi? E? Bu devlet sizi okuttu yetiştirdi en hayli maliyeti yüksek olan da sıhhattir. Lakin artık az para veriyormuş. Sordum en az alan ne alıyordur? 8 bin 9 bin, en yüksek alan 25 bin civarında. Buna karşın özel kesim epeyce daha yüksek verdiği için oralara kaçıp gidiyorlar. Açık konuşuyorum, açık konuşmayı severim. Varsın gidiyorlarsa gitsinler. Bizler de üniversiteleri yeni bitiren hekimlerimizi buralarda istihdam ederiz, buralarda onlarla devam ederiz. Gerekirse yurt haricinden ülkemize dönmek isteyenleri hızla davet ederiz. Buralar boş kalmaz merak etmeyin. Doktorluk üzere bir aziz mesleği oraya onu dayamak herbiçimde pek de insani değildir.”