İstanbul’da Ürdün ve Avustralya vatandaşı 3 kişi taarruza uğradı

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
Mültecilerin geri gönderilmesine dair tartışmalar devam ederken, toplumsal medyada adeta bir linç kampanyası başlatıldı. Toplumsal medya linçi fiziki olarak da yaşanmaya başladı.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre; Ürdün ve Avustralya vatandaşı üç kişi, Başakşehir’de taksi bekledikleri sırada bir araçtan inen beş kişinin saldırısına uğradı.

Ramazan Bayramı’nın birinci günü yaşanan hadisede atağa uğrayanlardan birininde 18 yaşının altında bir çocuk olduğu açıklandı.

Saldırıya uğrayan 3 yabancı asıllı vatandaş, polise giderek, saldırganlardan şikayetçi oldu.

Türkiye’de öğrenci olan Ahmedi, hücum anının “Taksi bekliyorduk, yolun karşısında gri renkli 34 PM 9713 plakalı bir araç durdu. Araç ortasında bulunanlar camdan bana bir şeyler söylemiş oldu. Türkçe bilmediğimden anlayamadım. Araç ileriden U dönüşü yaptı ve bizim yanımıza geldi. Araçtan inen şahıslar bana vurmaya başladılar. Beni kurtarmaya gelen kardeşime de vurdular. Bu bireylerden biri araç ortasından aldığı şişeyi yere vurarak kırdı ve bizim üzerimize geldi. Ben o esnada bayıldım” kelamları ile anlattı.

“ARAPLARA KÜFÜR ETTİLER”

Saldırıya uğrayanlardan Ürdün vatandaşı 16 yaşındaki Enes Naddaf da arkadaşlarıyla birlikte 16:15 sıralarında mescitten çıktıklarını ve AVM’ye gitmek üzere taksi beklediklerini anlatan Naddaf, saldıran evvel saldırganların kendilerine küfür ettiğini söylemiş oldu.

Naddaf’ın polis sözünde şu sözler yer aldı:

“Şahıslar araçlarının ortasından bize bakarak ‘Arabistan, ananı s..yim’ üzere şeyler söyleyerek bağırıyorlardı. Arkadaşım olan Ahmed Ahmedi’nin üzerinde beyaz Arap giysisi vardı. daha sonra yanımıza gelerek bize vurmaya başladılar.”

Saldırganlardan kaçarak etrafta bulunan bir dükkana sığındığını söyleyen Naddaf, saldırganların peşinden gelerek dükkana girmeye çalıştığını lakin işletme sahibinin saldırganlara müsaade vermediğini belirtti.

Olayın Başakşehir Karşıyaka caddesinde gerçekleştiği kaydedildi.