Pervin Ersoy’dan ‘şemsiye’ açıklaması! ‘Kardeşim üzere…”

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
“Her kenti ünlüsüyle geziyoruz” sloganıyla kurulan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un başında olduğu “Rotahane” tertibi çerçevesinde Kahramanmaraş ziyareti yapıldı. Pervin Ersoy’un paylaştığı bir fotoğraf,

“AKIL ALIR ÜZERE DEĞİL”

Muhafaza polisine çanta taşıtması ve şemsiye tutturmasıyla ilgili eleştirilen Pervin Ersoy, Instagram’dan yaptığı açıklamada, “Son 2 gündür gördüklerim ve okuduklarım, durumun aslı bilinmeden yazılanlar sahiden rahatsız edici boyutta… 3 yıldır birebir yanımda olan, epey sevdiğim, kardeşim üzere gördüğüm, gülüp dertleştiğim Ayşe Hanım’ın polis sıfatına dayanarak bana yapılan tenkitler ve hakaretler hakikaten akıl alır üzere değil…” dedi.

“AYŞE HANIM BENİM KARDEŞİM GİBİ”

Pervin Ersoy açıklamalarının devamında şu tabirleri kullandı:”Ben kimseye, tenkitlerinize mevzu olan biçimde bir davranışta bulunacak bir insan değilim. Hususun onurlu Türk polisi üzerinden yürütülerek çarpıtılması ve geçersiz hesaplar üzerinden bilhassa kasti olarak yapılan yorumlar hiç beğenilen değil. ‘Polisimize şemsiye taşıttı, çanta taşıttı’ üzere provokasyonlu cümlelerle hiçbir yere varamayacaksınız; zira biz o değiliz. Ayşe Hanım benim kardeşim üzere, en yakın arkadaşım üzeredir. Sağanak yağmurda kendisine ve bana tuttuğu şemsiyenin sizi bu kadar rahatsız edeceğini inanın bizde hesaplayamadık.

“HAYRETLER İÇİNDE İZLİYORUZ”

Yaratılmaya çalışılan yapay gündemde yalnızca samimiyetsizlik ve haksızlık görüyorum. 2 gündür bu husus hakkında söylenenleri ve yazılanları Ayşe Hanım da ben de hayretler ortasında izliyoruz. Umarım farklı ve değerli gündemleri daha fazlaca konuşup sahiden yarar yaratırsınız.”