Samsung Galaxy S23 modellerinin batarya kapasiteleri ortaya çıktı

bencede

New member
Gelecek yılın başlarında piyasaya sürülmesi beklenen Samsung’un bir daha sonraki amiral gemisi akıllı telefonu Galaxy S23 hakkında ayrıntılar netleşmeye başladı.

Galaxy S22 Ultra’ya misal biçimde kamera adasına veda eden yeni telefonlar, yuvarlatılmış köşe çizgileri ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Öte yandan telefonların, tasarım olarak bundan evvelki modelle birebir olması bekleniyor.

Samsung Galaxy S23 batarya kapasiteleri

Güvenilir sızıntılarıyla bilinen Ice Universe tarafınca yapılan paylaşıma bakılırsa, S23 ve S23 Plus, seleflerine kıyasla daha büyük pillerle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Sızıntıya nazaran Galaxy S23, 25W şarj dayanağına sahip 3900 mAh batarya ile gelecek. Galaxy S22’de ise 3700 mAh batarya tercih edilmişti.

Galaxy S23 Plus ise gereksinim duyduğu enerjiyi 4700 mAh kapasiteli bataryadan alacak ve 45W süratli şarjı destekleyecek. Galaxy S22 Plus’ta 4500 mAh batarya kullanılmıştı.

Serinin en kuvvetli modeli S23 Ultra ise selefi S22 Ultra üzere 45W şarj takviyeli 5000 mAh batarya ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Samsung Galaxy S23 tanıtım tarihi

Sızıntı dünyasının emniyetli isimlerinden Ice Universe, Galaxy Unpacked 2023 aktifliğinin 1 Şubat tarihinde düzenleneceğini duyurdu. Samsung’un, bu aktifliği ocak ayının başlarında yapması planlanıyordu.

Samsung Galaxy S23 tutarları

Tanıtım tarihi yaklaştıkça, telefonların fiyatları ile ilgili bilgiler de gelmeue başladı. Samsung’un Galaxy S23 modellerinin meblağları hakkında kararsız bir tavır sergilediğini söyleyen analistler, telefonların beklenen meblağlarını şöyle deklare etti:

• Samsung Galaxy S23: 799 dolar
  • Samsung Galaxy S23 Plus: 899 dolar
  • Samsung Galaxy S23 Ultra: 1199 dolar
Tanıtım tarihinin yaklaşmasıyla, Samsung Galaxy S23 modelleri ile ilgili daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor.