Sırp teknik yönetici Milorad Mitroviç: Türkiye bugünleri atlatacak

bencede

New member
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen biri 7.7 başkası de 7.6 olmak üzere iki şiddetli sarsıntı daha sonrasında Türkiye yasa boğuldu. Dünya tarihinin en büyük felaketlerinden birini yaşadığımız bu günlerde binlerce kayıp verdik.

24 yıl faal olarak Türkiye’de çalışan, Eskişehir, Altay, Samsun, Sakarya, Denizli, Gaziantep, Çanakkale Dardanel, Ankaragücü ve Elazığ’da bakılırsav yapan ve ülkemizi en âlâ tanıyan yabancılardan biri olan Sırp teknik yönetici Milorad Mitroviç geçirdiğimiz bu güç günlerde FANATİK’e ulaştı.

Duygularını aktaran Mitroviç, “Türkiye benim ikinci vatanım. Türkiye’nin yaşadığı bu hayli yıkıcı zelzele niçiniyle son derece üzgünüm. hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum” tabirini kullandı.

Gaziantep ve Elazığ’da çalıştığını hatırlatan Mitroviç, şunları söylemiş oldu:

“Umarım can kaybı fazlaca olmaz ve enkaz altındaki vatandaşlar sağlıklı bir biçimde kurtarılır. Türkiye epey büyük ve kuvvetli bir ülke. Türk halkı epeyce yardımsever. Türk Devleti de hayli kuvvetli. Türkiye bugünleri de atlatacaktır. Hürmet ve sevgilerimi iletiyorum.”