SMA hastası Alpaslan yaşamak istiyor

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
Aydın’da bakılırsavli polis memuru Ömer Sarıboğa (33) ile konut bayanı eşi Habibe Sarıboğa (32), 2.5 yıl evvel dünyaya gelen ikiz erkek çocuklarından Alpaslan’ın sıhhatine kavuşacağı günün hayalini kuruyor. çabucak hemen üç aylıkken SMA Tip-1 teşhisi konulan oğlu için vilayet il gezerek yardım toplayan Ömer Sarıboğa, gereksinimi olan 1 milyon 820 bin doları kısa müddette toplayamadığı takdirde, Alpaslan kalıcı tedavi talihini kaybedecek.

AMERİKA TALİHİNİ KAÇIRDI

İncirliova’da yaşayan Sarıboğa çiftinin 2019 yılında dünyaya gelen ikiz çocuklarından Alpaslan, gereken tedavi masrafları karşılanamadığı için SMA hastalığının pençesinden bir türlü kurtulamıyor. İkiz kardeşi Metehan’ın tersine hareket edemeyen ve konuşamayan Alpaslan için geride kalan dört ayda babası Ömer Sarıboğa’nın gayretleri ve Emniyet teşkilatının dayanağı ile 545 bin dolara yakın bağış toplandı lakin, ilaç ve tedavi masrafları için geriye 1.3 milyon dolar daha kaldı. Daha fazla gönüllüye ulaşıp takviye toplayabilmek ismine Türkiye’yi karış karış gezen Sarıboğa, “Oğlum şu anda 9 kilo. 13.5 kiloyu geçtiği takdirde tedavi talihini kaybedecek. Döviz kuru yükseldiğinde topladığımız yardımlar da gün geçtikçe eriyor” kelamlarıyla yaşadıkları zorluğu lisana getirdi. Ömer Sarıboğa, “İkiz çocuklarımdan oğlum Alpaslan için vilayet il geziyorum. Tedavisi için bağış topluyoruz. başlatmış olduğumız kampanya kapsamında 20’ye yakın ili gezdim ve gezmeye de devam edeceğim. Tedavinin tamamlanabilmesi ve gerekli ilacı alabilmem için 1 milyon 820 bin dolar toplamamız gerekiyor. Dört ay evvel başlayan kampanyamızda bu fiyatın yüzde 32’sini toplayabildik. Oğlum iki yaşını geçtiği için Amerika’da tedavi ettiremiyoruz. Tedavi masraflarını toplayabilirsek Dubai’ye gideceğiz lakin vaktimiz daralıyor. Zira çocuğumuz 13.5 kiloyu geçerse bu ilacı alamıyor. Yardım toplamaya birinci başladığımız gün 9 lira olan dolar bugün 14 liraya kadar çıktı. Keşke dolar yükselmedilk evvel tedavi tamamlanabilseydi. Tek dileğim akşam konuta geldiğimde Alpaslan’ın koşarak bana kapıyı açması ve onu kucaklayabilmek. Umarım bu hastalığı atlatıp kardeşi ile bir arada okula gidebilir.”