TÜLOV Bodrum Temsilciliği açıldı

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
TÜLOV Bodrum şubesinin açılış merasimine Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, CHP Küme Lider Vekili Özgür Özel, CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Muğla Milletvekilleri Burak Erbay, Süleyman Girgin, Mürsel Alban, Suat Özcan, CHP Muğla Vilayet Lideri Âdem Zeybekoğlu, CHP Bodrum İlçe Lideri Halil Karahan, TÜLOV İdare Şurası Lideri Nurettin Demir, Muğla/Bodrum Şube Temsilcisi Remzi Kazmaz, geçmiş periyot milletvekilleri, belediye lider yardımcıları ve epey sayıda davetli katıldı.

Lider Ahmet Aras TÜLOV’u Bodrum’a kazandırmaktan dolayı epey memnun olduğunu belirterek şunları söylemiş oldu; “Remzi liderle birlikte TÜLOV’a bir Bodrum ayağı kazandırmak için yola çıkmıştık. Sahiden bunu bugün başardığımızı görüyorum. Sizlerin burada olması bizlere fazlaca büyük güç veriyor. Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı bundan daha sonra epey hoş işler yapacak. Bodrum’da bilhassa kültür alanında, bilim alanında biroldukça faaliyete konut sahipliği yapacak. bununla birlikte bilhassa çocuklarımızın gelişimi ve eğitimi konusunda fazlaca büyük dayanaklar olacak. Zira gençlerimiz geleceğimizin vizyonunu çizecekler. Ben vakfımıza Bodrum’dan fazlaca kuvvetli takviye olunacağını düşünüyorum. Bunu yapabiliriz onun için buradayız” dedi.

CHP Küme Lider Vekili Özgür Özel “Önemli bir yükün altına girdiler epey teşekkür ediyoruz çabaları için yaptığımız her toplantıda hem Remzi Beyefendi hem öteki TÜLOV üyeleri ve gönüllüleri Ahmet Başkan’ın TÜLOV’a nasıl olumlu yaklaştığını, nasıl olumlu katkılar verdiğini en başta üye olarak, bize aktarıyorlar. Ben bütün Türkiye’de belediye liderlerimizden bu sıcak yaklaşımı görmeyi ümit ediyorum. Burada kitap var, Atatürk var, Atatürk’ün ülkülerine uygun bir jenerasyon için, kindar olmayan lakin doğayı çevreyi insanı seven bir kuşak için çaba eden bir vakıf var” dedi.

TÜLOV ile ilgili olarak Remzi Kazmaz’a emeklerinden dolayı teşekkür eden CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bu vakfın yeniden canlanması için bütün imkanlarını seferber eden vakfın genel lideri bizimde abimiz, hocamız sevgili Nurettin Demir’i de kutlamak istiyorum. Burada bütün çalışana emeği var, bu uğraşta umarım fazlaca daha büyür, fazlaca daha gelişir. Bodrum ve Türkiye’de kurulan tüm TÜLOV vakıflarında Atatürk’ün çizgisi, bilim ve çağdaşlık yer alır. Bodrum’daki TÜLOV şubemizin açılışını tebrik ediyor kutluyorum. Buranın açılmasını sağlayan, emek veren, katkı veren Bodrum’un hayli değerli vatansever, yurtsever Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Laik Belediye Lideri Ahmet Aras’ı da huzurlarınızda kutluyorum” dedi.

Akabinde TÜLOV Bodrum Şube binasının açılış kurdelesi kesildi. Bina ortasında bulunan kitaplar incelendi. sonrasındasında Lider Aras milletvekilleri ile birlikte, TÜLOV Şube binası yanında bulunan Bodrum Deniz Müzesini gezdi.Müze Müdürü Selen Cambazoğlu süngercilik ve denizcilik tarihi hakkında bilgiler verdi.

sonrasındasında Herodot Kültür Merkezinde TÜLOV Bodrum Şubesinin açılış kokteyli gerçekleşti. Kokteyl daha sonrası açılış konuşmasını yapan TÜLOV İdare Heyeti Lideri Nurettin Demir; “Laiklik aykırısı, demokrasi zıddı örgütlerin Türkiye’de ne kadar geliştiğini, geleceğimiz açısından ne kadar tehlikeli olduğunu görüyorsunuz. O niçinle biz de diyoruz ki bütün dostlarımıza demokrasiden, bağımsızlıktan, cumhuriyetten, Atatürk unsurlarından yana olan herkese muhtaçlığımız var. Bu örgütlenmeyle inşallah biz de Cumhuriyetin ve Atatürk’ün bizlere bırakmış olduğu unsurları geleceğe, gençlerimize aktarmak için el birliğiyle çalışacağız, çalışıyoruz. Bundan daha sonra sizleri de ortamızda, yanımızda görmek en büyük dileğimiz diyorum.” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanından TÜLOV temsilcilerini ağırlamaktan dolayı son derece keyifli olduklarını söz eden TÜLOV Muğla/Bodrum Temsilcisi Remzi Kazmaz, “TÜLOV bağımsız bir vakıftır. Hiç kimseye bağlı değildir, özerktir. Kendisine yakın olan vakıflarla, derneklerle, platformlarla iş birliği yapar, demokrasinin yılmaz bekçisi, Cumhuriyetin en büyük teminatı olan laikliğin koruyucusudur. Bir öteki misyonu daha vardır; ülkenin ve bölgesinin tanıtımını yapar, bu hususlarla ilgili araştırma yapar, ulusal ve milletlerarası alanlarda ülkenin en yeterli biçimde tanıtılmasını sağlar. TÜLOV 20 yıldan beri bu ülkede faaliyet gösteren bir vakıf. Biz Bodrum’da ne yapacağız? TÜLOV ülkede ne yapıyorsa biz de Bodrum’da birebirini yapacağız. Her yerde demokrasinin bekçiliğini, laikliğin savunuculuğunu yapacağız. Mahallî demokrasinin gelişmesi için mahallî yönetimlerle birlikte çalışacağız. Laikliğin korunması konusunda sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışacağız. O niçinle şunu Bodrum severlere hatırlatmakta fayda var. Anadolu’nun yol kavşağıdır Antik Halikarnassos yani Bodrum. Bütün medeniyetler buradan geldi geçti; Dorlar, Lelegler, Karyalılar, Osmanlılar ve en son Bodrumlular. Daima o kimliği koruduk, antik yanımızı koruduk. Burada barış içerisinde kardeşçe yaşamak istiyorsak yarından itibaren gelin, TÜLOV’a üye olun. Bizim herkese muhtaçlığımız var.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde, direktörlüğünü ve senaryosunu Remzi Kazmaz’ın yaptığı “Kamer Genç Halkın Vekili” Belgesel sineması izlendi.