Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK’ten otizmli çocuklara özel şov

Tohumhane

Global Mod
Global Mod
Nisan Otizm Farkındalık Ayı niçiniyle otizm hastalığına farkındalık çekmek için yapılan etkinlikler devam ediyor. Türk Hava Kuvvetleri de bu kapsamda bir şov gerçekleştirdi.

Türk Hava Kuvvetlerinin şov ve akrobasi timleri SOLOTÜRK ile Türk Yıldızları, Konya’da otizmli çocuklara özel şov yaptı.

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Vakfından (SOBE) yapılan yazılı açıklamaya göre, vakfın otizmli öğrencileri 3. Ana Jet Üs Komutanlığında SOLOTÜRK ile Türk Yıldızları takımlarını ziyaret etti.

Burada pilotlarla bir ortaya gelen çocuklar, akabinde kendileri için düzenlenen özel gösteriyi izledi.

Açıklamada sözlerine yer verilen Vakıf Lideri Mustafa Ak, otizmde erken teşhis ve özel eğitimin son derece kıymetli olduğunu, bu manada farkındalık çalışmalarını öncelediklerini anlattı.

“OTİZM FARKINDALIĞI NİSAN AYINDAN İBARET DEĞİLDİR”

SOBE’nin Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı otizm eğitim merkezi olduğuna dikkati çeken Ak, şunları söylemiş oldu:

“Merkezimizde öğrencilerimizin bağımsız bireyler haline gelmeleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu manada ‘Nisan Otizm Farkındalık Ayı’nda da eğitimin ehemmiyetine vurgu yaptık. Otizm farkındalığı yalnızca nisan ayından ibaret değildir. Her an otizmli çocuklarımızın farkında ve onların destekçisi olmalıyız. Öğrencilerimizin pilot olma hayallerine şahit olmuştuk. Bu manada 3. Ana Jet Üs Komutanlığına yaptığımız ziyaret epey değerli oldu.”

“GURUR KAYNAĞIMIZ”

Ak, otizmli çocukların Türk Yıldızları ve SOLOTÜRK gruplarıyla bir ortaya geldikleri için hayli memnun olduklarını belirterek, şu tabirleri kullandı:

“Kendilerine özel gerçekleştirilen manalı gösteriyi izlediler. Bizlere bu biçimde bir imkanı sunan ve yaptıkları çalışmalarla gurur kaynağımız olan Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığına, SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları takımına şahsım ve Vakfımız ismine fazlaca teşekkür ediyorum. Bu vesile ile şehitlerimizi rahmetle ve hürmetle anıyorum.”

Gösterinin akabinde Vakıf Lideri Mustafa Ak ve idare heyeti üyeleri, 3. Ana Jet Üssü Kumandanı Hava Pilot Tuğgeneral Lider Şensöz ile görüştü.

Otizmli öğrenci Yiğit, yaptığı ebru çalışmayı Şensöz’e armağan etti.